Rrugët e Greqisë ‘të dorëzuara’ ‘nën pushtetin e ujit’! Familja gjermane bllokohet nga shiu në shtëpi, shpëtohen mrekullisht me një litar

Pamje nga përmbytja

Ditë të vështira po kalojnë banorët e zonave të prekura nga stuhia e rrëmbyeshme dhe moti i keq i ditëve të fundit në tokën helene.

Momente tmerri dhe ankthi përjetoi një familje gjermane me 3 fëmijë në Evia, pasi rrugët u shndërruan në lumenj dhe jeta e pesë pjesëtarëve të saj u vu në rrezik pasi mbetën të bllokuar në shtëpi.

Menjëherë pas një telefonate, forcat e posaçme mbërritën në vendngjarje, ku përmes një litari kanë ndihmuar fillimisht 3 fëmijët e më pas prindërit.

Momenti që të merr frymën është regjistruar nga kamera e Tv Skai.

Situata për shkak të shirave ka qenë alarmante dhe vendin fqinj, ndërsa qindra shtëpi, automjete dhe prona privat janë dorëzuar ‘nën pushtetin e ujit’, duke u shkatërruar.

Sipas ekspertëve ky ka qenë shiu më i furishëm që ka përjetuar Greqia vitet e fundit në muajin tetor.

J.GJ./KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Takimi i 7 mes dy qeverive Shqipëri-Kosovë dhe 16 marrëveshjet e nënshkruara i konsideroni:×

Lajmi i fundit

John

Lek i vjetër apo i ri? Deputetët nuk 'dinë' të lexojnë vlerën e lekut, ja si krijojnë kakofoni me dashje për qytetarët sipas interesit politik të momentit (VIDEO)