POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Rrëzimi i urës në Genova, shkonin për drekë tek gjyshi, shuhet një familje e tërë

Ndërkohë që kërkimet poshtë rrënojave të urës së shembur një ditë më parë në Genova të Italisë vijojnë, mediat italiane kanë nisur të publikojnë edhe emrat e viktimave. 

Në katastrofën e një dite më parë ka humbur jetën edhe një familje e tërë. Italianët Roberto Robbiano, bashkëshortja e tij moglie Ersilia Piccinino dhe djali i tyre i vogël shtatë vjeç e gjysmë Samuele. Ata ishin nisur për drekë tek gjyshi në Voltri, kur shembja e urës Morandi i përpiu makinën.


Lajmi kryesor:

Tragjedia/ Genova në zi pas shembjes së urës, mes 39 viktimave edhe dy shqiptarë (Emrat)


/l.q./Shqiptarja.com
Komento