Ruçi: Marrëveshja Kosovë- Serbi sukses historik

Kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi përshëndet marrëveshjen ekonomike midis Kosovës dhe Serbisë. Ai e ka cilësuar si një sukses historik.

"Marrëveshja ekonomike midis Kosovës e Serbisë, sukses historik. Marrëveshja ekonomike, hap  drejt marrëveshjes politike e njohjes së ndërsjelltë. Mirënjohje Presidentit Trump për lidershipin vizionar dhe efektiv", shkruan Ruci.


Lajmi kryesor:

Marrëveshja Kosovë- Serbi në SHBA/ Rama: Asnjë tradhti burra! Meta: Hap kyç! Kim: E rëndësishme për paqen në Ballkan! Basha: Kontribuon për njohjen e Kosovës


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A është gati Shqipëria për sezonin e ri turistik?×

Lajmi i fundit

John

Ekzekutimi në Elbana/ Dalin pamjet, kjo është makina e djegur që dyshohet se i përket autorëve