Ruçi u 'tërheq veshin' deputetëve: Mos flisni nga makina kur jeni online në Komisione, jo serioze

Gramoz Ruçi

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi gjatë mbledhjes së fundit të kryetarëve të Komisioneve u ka tërhequr vëmendjen e deputetëve që flasin nga makina kur janë në Komisione. 

Ruçi ka kërkuar seriozitet nga ana e tyre, pasi pavarësisht se mbledhja është online, ajo ndiqet nga të gjithë qytetarët.

Para se të bëj komentin e propozimeve, me lejoni të tërheq vëmendjen e të gjithë kryetarëve të Komisioneve për mbledhjet. Sigurisht që kemi vendosur të vazhdojnë të zhvillohen “online”, në raste të veçanta kemi në dispozicion tri ambiente, si: salla e madhe, salla e grupeve dhe kjo salla ku jam unë, kur Komisionet ta shikojnë të arsyeshme për t’i zhvilluar mbledhjet me praninë fizike, sigurisht duke zbatuar të gjitha masat e protokollit, por për të gjitha mbledhjet e komisioneve që zhvillohen online do të kërkoja etikën dhe rigorozitetin e të gjithë pjesëmarrësve. Jeni në sytë e publikut, siç jeni ju dhe unë “online”, janë “online” edhe ato për publikun dhe nuk është serioze që, ndërkohë që zhvillohet mbledhja e Komisionit, deputeti, meqë ia lejon elektronika, të flasë nga makina. Këto nuk duhen toleruar nga asnjë kryetar Komisioni", tha Ruçi

  • Sondazhi i ditës:

    A mund ta bëjë SPAK vettingun e politikanëve?

Komento

Komente

  • Arbër: 19/10/2020 20:13

    Bravo zoti Ruçi !

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Shqipëria po bëhet gati për vaksinimin e mbi 12-vjeçarëve, del studimi i Pfizer: Vaksina e efektshme mbi 90% te fëmijët