Rudina Hajdari futet në vendin e krimit në Elbasan: Të dënohen vrasësit dhe ato që dhanë komandën (VIDEO)

Kandidatja për deputete e Nismës Thurje në qytetin e Elbasanit, Rudina Hajdari ka kërkuar që ngjarja të zbardhet dhe të dënohen ato që kryen vrasjen dhe ato që kanë dhënë komandën.

Hajdari e cila u fut në vendin e krimit, ku u vra Pjerin Xhuvani, tha se kërkoi që të komunikonte me drejtorin e Policisë, Ardi Veliun, në lidhje me ngjarjen.

‘Thjeshtë për të marrë vota, këta janë në gjendje të bëjnë çdo gjë, janë në gjendje të vrasin njerëz vetëm për të shkuar në ditën e votimit në 25 prill që të marrin mandate, nuk bëhet kështu politike, ne duhet që ti japim fund këtyre ngjarjeve. Sot Elbasani është damkosur si qyteti i bandave, dhe për këtë gjë ne duhet të fajësojmë politikën. Ne duhet të presim këtë lidhje mes krimit dhe të bëhet qetësi.  Fola më z Veliun dhe po komunikoj rreth kësaj ngjarje. Kjo ngjarje të hetohet të dënohen, ato që kryen vrasjen edhe ato që e kanë dhënë komandën.’- tha Hajdari.


Lajmi kryesor:

Shoqëruesi i Gazment Bardhit vret eksponentin e PS në Elbasan, Pjerin Xhuvani! Doli nga furgoni i PD-së me pistoleta dhe e qëlloi! Dëshmia e autorit: U vetëmbrojta, po blinin vota


M.Q./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të ulen në tryezë Rama e Basha për të diskutuar për vettingun e politikanëve?×

Lajmi i fundit

John

Plani i ri 3 vjeçar Rajonal: Krijimi i një klasteri ballkanik për industrinë e makinave