Rudina Hajdari përgëzon Vjosa Osmanin që doli kundër partisë (njësoj si ajo) dhe sulmon Isa Mustafën

TIRANE-Kryetarja e grupit demokrat Rudina Hajdari përgëzon Vjosa Osmanin, e cila mbrëmë doli kundër vijës së partisë, LDK-së duke mos votuar mocionin për rrëzimin e qeverisë së Albin Kurtit.

Hajdari, e cila vitin e kaluar e mori edhe vetë një vendim të tillë duke dalë kundër vijë së partisë për djegien e mandateve, në postimin e saj në rrjetet sociale sulmon Isa Mustafën për qëndrimin që la Kosovën pa qeveri.

"Përgëzova sot Vjosa Osmanin për qëndrimin e saj tepër kurajoz. Sa herë dalin në skenë demek “tradicionalistat” e institucioneve apo “luajalistët” e partive këtej nga fshatet tona të kalbura nga korrupsioni, shfaqet fytyra e vërtetë e atyre që nuk e duan përparimin e vendit, por vetëm xhepat e postet e tyre" shkruan Hajdari.

Postimi i Rudina Hajdarit

d.ba./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A mendoni se duhet të ketë ndryshime të ministrave të kabinetin qeveritar në muajin shtator?

Komento

Komente

 • Arbëri: 27/03/2020 10:36

  Hajdari në Shqipëri dhe Vjosa në Kosovë do bëhej bashkim i kombit pa problem..!!!

  Përgjigju
 • Shko Mok: 26/03/2020 23:08

  Shurdhjese e kontrabandistit dhe trafikantit Hajdari

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Hidhet me parashutë nga Qafa e Llogorasë dhe bie në përroin e Palasës, plagoset 39-vjeçari