Rusët mundohen të fshehin humbjet në Ukrainë, zbulohen varreza të mercenarëve të Wanger-it

Rusët mundohen të fshehin humbjet në Ukrainë, zbulohen varreza të mercenarëve të Wanger-it

Varrezat e zbuluara në jug të Rusisë tregojnë se shumica e anëtarëve të rekrutuar të grupit Wagner ishin të dënuar për krime të rënda.

Varret në terren tregojnë se shkalla e vdekjeve është më e lartë se sa mendohej më parë. Sipas Reuters, vihet re se një numër i të dënuarve u dërguan në vijën e frontit menjëherë pas një aksioni të madh rekrutimi në burgje.

Shumë nga burrat e varrosur ishin dënuar për krime të dhunshme dhe disa nga të rekrutuarit ishin shtetas të huaj, duke përfshirë ukrainas dhe moldavë.

 


Lajmi kryesor:

Ministri Italian: Lufta e tretë botërorë nëse tanket ruse mbërrijnë në Kiev! Kryeministri polak: Putin po ndërton kampe të reja përqëndrimi në Lindje


B.V/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Joao Cancelo-s i tregojnë 'live' për shkarkimin e Nagelsmann, reagimi i çuditshëm i mbrojtësit (VIDEO)

Joao Cancelo-s i tregojnë 'live' për shkarkimin e Nagelsmann, reagimi i çuditshëm i mbrojtësit (VIDEO)