"Rusi 2018", Brazili mund 3:0
Argjentinën,'çelestët' jashtë play-off

Argjentinën,'çelestët' jashtë play-off">
Derbi i Amerikës Latine ka folur për brazilianët, të cilët kanë arritur që të fitojnë ndaj Argjentinës me rezultat të pastër për kualifikueset e Botërorit “Rusi 2018”. Ndeshja përfundoi me rezultatin 3-0, ku skuadra brazilian e udhëhequr nga Neymar u tregua më e rrezikshme në portën e Argjentinës.

Sulmi më i frikshëm i botës në këto momente, Messi, Aguero, Higuain dhe Di Maria nuk kanë mundur ntë shënojnë të paktën një gol, ndërsa patën mbulim të mirë nga mbrojtësit brazilianë.

Goli i parë u shënua nga ylli i Liverpool, Phelipe Coutinho në minutën e 25, ndërsa në fundin e pjesës së parë është Neymar që dyfishon rezultatin. Neymar shënoi edhe golin e tretë të takimit në minutën e 59, duke i dhënë sigurinë skuadrës së tij për të ardhmen.

Me këtë fitore, Brazili është në vendin e parë të grupit të Amerikës Latine më 24 pikë, kurse Argjentina e Messi gjendet në vendin e 6, pra jashtë zonës edhe të “play-off” të kualifikimeve të Botërorit “Rusi 2018”./newsport.al

Sipas jush kë do të forcojë më shumë protesta e 7 tetorit?