Rusi, 52 viktima nga shpërthimi në një minierë qymyri! Në mesin e viktimave edhe nga ekipet e shpëtimit

Rusi, 52 viktima nga shpërthimi në një minierë qymyri! Në mesin e viktimave edhe nga ekipet e shpëtimit

Shpërthimi i një miniere qymyri në rajonin Kemerovo të Rusisë ka shkaktuar 52 viktima. Sipas Ministrisë së Emergjencave zjarri shpërtheu në një thellësi prej rreth 250 metrash, duke shtuar se për shkak të zjarrit dhe tymit janë evakuuar 239 persona. Në mesin e viktimave ka edhe persona nga ekipet e shpëtimit.

Ministria e Emergjencave të Rusisë në lidhje me ngjarjen në minierën e qymyrit në Kemerovo tha se  52 persona kishin vdekur si pasojë e zjarrit, duke shtuar se pjesëtarët e ekipeve të shpëtimit ishin në mesin e të vdekurve.

Presidenti rus Vladimir Putin ka dhënë një mesazh ngushëllimi për familjet e atyre që humbën jetën në minierë.

K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

Boks/ Kolumbiani s'reziston dot! Nelson Hysa tjetër fitore me nokaut, merr titullin e UBF (VIDEO)

Boks/ Kolumbiani s'reziston dot! Nelson Hysa tjetër fitore me nokaut, merr titullin e UBF (VIDEO)