Rusi/ Putin shkarkon 4 zëvendësministra të Mbrojtjes, në emërimet e reja edhe kushërira e tij

Rusi/ Putin shkarkon 4 zëvendësministra të Mbrojtjes, në emërimet e reja edhe kushërira e tij

1716577610_vladimirputin.JPG

Vladimir Putin 

Presidenti rus, Vladimir Putin, ka shkarkuar ditën e sotme katër zëvendësministra të Mbrojtjes.

Sipas The Guardian, Putin ka plotësuar një nga vendet vakante në këtë pozicion, duke emëruar kushërirën e tij, Anna Tsivileva.

Ndërsa sipas Reuters, më shumë se dy vjet pas luftës në Ukrainë, Putini po përdor ndryshimet për të sinjalizuar se ai dëshiron të eleminojë shpërdorimin e detyrës dhe korrupsionin në këtë ministri, me qëllim menaxhimin sa më të mirë të buxhetit të kësaj ministrie.


Lajmi kryesor:

Lufta në Ukrainë/ Stoltenberg: NATO po diskuton vendosjen e më shumë armëve bërthamore! Putin shkarkon 4 zëvendësministra të Mbrojtjes, emëron kushërirën e tij


K.M/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Sulmohet me molotov lokali ku qëndroi ministri Sveçla

Sulmohet me molotov lokali ku qëndroi ministri Sveçla