Rusia arreston një grua amerikano-ruse për tradhti: Financoi ushtrinë ukrainase

Rusia arreston një grua amerikano-ruse për tradhti: Financoi ushtrinë ukrainase

Foto ilustruese

Shërbimi rus i Sigurisë, ka arrestuar një grua amerikane-ruse, nën dyshimin për tradhti.

“Kemi ndalur aktivitetet e jashtëligjshme të një banoreje 33-vjeçare në Los Anxhelos, e cila ka nënshtetësi të dyfishtë, të Rusisë dhe të Shteteve të Bashkuara, e përfshirë në dhënien e ndihmës financiare për një shtet të huaj”, raportuan mediat shtetërore të cilat citojnë FSB-në.

Ajo akuzohet se nga shërbimi rus se ka financuar ushtrinë ukrainase. 33 vjeçarja gjithashtu raportohet nga mediet ruse se ka marrë pjesë në disa demonstrata publike në Shtetet e Bashkuara në mbështetje të Ukrainës.

B.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Basha akuzon se ka aleancë PS-Rithemelimi kundër SPAK, e besoni?×

Lajmi i fundit

Pse mburoja izraelite është e aftë të përgjojë dronët iranianë! Avionët amerikanë dhe Britanisë së Madhe mbrojnë Jerusalemin

Pse mburoja izraelite është e aftë të përgjojë dronët iranianë! Avionët amerikanë dhe Britanisë së Madhe mbrojnë Jerusalemin