Rusia lëshon urdhër-arreste për 3 pjesëtarë të Policisë së Kosovës dhe kërkon ndihmën e INTERPOL-it

Rusia lëshon urdhër-arreste për 3 pjesëtarë të Policisë së Kosovës dhe kërkon ndihmën e INTERPOL-it

Policia e Kosovës

Rusia ka lëshuar tre urdhër arreste për tre pjesëtarë të Policisë së Kosovës. Autoritetet ruse kanë kërkuar që ata të futen në sistemin e kërkimit të INTERPOL-it.

Ky lajm është bërë me dije nga media e Kosovës, Koha.net. urdhër arrestet dyshohet se janë lëshuar për një ngjarje të vitit 2019 në veri të Kosovës, ku u arrestua një shtetas rus.

Pas fillimit të luftës në Ukrainë lista e të kërkuarve nga shtetit rus është rritur mjaft. Tashmë kjo listë ka shkuar në 100 mijë të kërkuar.

Në mesin e tyre është edhe kryeministrja e Estonisë, Kaja Kallas.

Megjithatë për momentin ende nuk ka një njoftim zyrtar nga autoritetet e Kosovës.

G.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Fshati: 03/03/2024 17:36

  Zoti na ruajt, se mos lëshojnë urdhër arresti për Berishën e Bashen.

  Përgjigju
 • Jimmy: 03/03/2024 01:37

  Propagande nga Rusia rrofshin trimat kosovar e policor

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Rithemelimi propozon rikthimin e koalicioneve të vjetra, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

‘S’ka nevojë gjykata të na pyesë, sepse vendosim ne!’ Meta sulmon sërish Dumanin: Ky është kreu i SPAK

‘S’ka nevojë gjykata të na pyesë, sepse vendosim ne!’ Meta sulmon sërish Dumanin: Ky është kreu i SPAK