Rusia nis stërvitje ushtarake në oqeanin Paqësor

Rusia nis stërvitje ushtarake në oqeanin Paqësor

Flota ushtarake ruse në Paqësor ka nisur një stërvitje që përfshin mbi 40 anije luftarake dhe 20 avionë luftarakë dhe helikopterë. Lajmi është bërë i ditur nga agjencia Tass, duke cituar burime ruse nga ministria e mbrojtjes.


Lajmi kryesor:

Rusia gati të ofrojë portin e Mariupolit për të zhbllokuar eksportet e grurit ukrainas nëse hiqen sanksionet! Moska shkarkon gjeneralin e lartë


SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

FOTOGALERIA/ Ndërtimet fortifikuese në ‘Ishullin e Sazanit’ në vitet 1915-1921 me qëllim kontrollin e ‘Ngushticës së Otrantos’

FOTOGALERIA/ Ndërtimet fortifikuese në ‘Ishullin e Sazanit’ në vitet 1915-1921 me qëllim kontrollin e ‘Ngushticës së Otrantos’