POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Rëshqiti nga diga e hidrocentralit në Voskopojë, në gjendje të rëndë 59-vjeçari

Foto ilustruese

Një ngjarje e rëndë është shënuar  pasditen e kësaj të shtunë në Voskpojë të Korçës, ku një person është plagosur  pasi ka rënë nga diga e hidrocentralit  duke marrë plagë të rënda në trup.

Mësohet se ngjarja ka ndodhur në fshatin Osoje, ku  i plagosur ka mbetur  një nga inspektoret e hidrocentralit, Theodhor M. 59 vjeç i cili mësohet se ka rene nga një lartesi rreth  tre metra ndërsa ka marrë plagë të rënda në brinjë. I plagosuri është nisur me helikopter për në spitalin e Traumës në Tiranë dhe ndodhet në gjendje të rëndë për jetën. Ende nuk dihet, por por dyshimet paraprake janë se shkak për ngjarjen është bërë moti i vështirë.

b.xh.
Komento