‘Sa të mbaroj gjyqi do t’ju gjej dhe do t’ju vras’/ Biznesmeni shqiptar në Greqi tenton të djegë ish-gruan me benzinë dhe i vuri thikën në fyt vjehrrit, dënohet me 7 vite burg

‘Sa të mbaroj gjyqi do t’ju gjej dhe do t’ju vras’/ Biznesmeni shqiptar në Greqi tenton të djegë ish-gruan me benzinë dhe i vuri thikën në fyt vjehrrit, dënohet me 7 vite burg

Foto ilustruese

GREQI- Një biznesmen shqiptar në fushën e ndërtimit është dënuar dje në shtetin grek me 7.5 vite burg pasi ka dhunuar ish-bashkëshorten e tij dhe ka kërcënuar me vdekje ish-vjehrrin duke i vendosur atij thikën në fyt. 46-vjeçari shqiptar me banim në Volos i cili kishte marrë më herët një dënim prej 40 muajsh, është i njëjti person i cili në një tjetër episod të mëparshëm mori benzinë dhe tentoi të digjte ish-bashkëshorten dhe babanë e saj.

Në “emër të dashurisë” për fëmijën e tij të mitur, ai tërhoqi zvarrë dhe dhunoi si ish-bashkëshorten dhe ish-vjehrrin, duke pretenduar më pas që gjithçka e kishte bërë pasi vuan nga problem të shëndeti mendor dhe se është përdorues droge, duke krijuar një alibi për veprimet e tij.

Mediet greke raportojnë se dy çështjet e tij u shqyrtuan dje ndërsa ai u vendos në paraburgim. Mirëpo mbrëmë në orën e vonë, ai ka telefonuar nga burgu në shtëpinë e ish-vjehrrit të tij dhe i ka thënë, “Sapo çështja në gjykatë të mbarojë, në 5 minuta do vij t’ju gjej kudo që të jeni dhe do t’ju vras”. Shqiptari 46-vjeçar, identiteti i të cilit nuk bëhet me dije nga mediat greke, kishte marrë paraprakisht një dënim prej 40 muajsh heqje lirie për dy incidente. Ai ishte ngjitur mbi kangjellat e shtëpisë së prindërve të ish-bashkëshortes, aty ku jetonte edhe ajo dhe fëmija i mitur dhe nisi të bërtasë duke i kërcënuar se do t’i djegë të gjallë.

Fatmirësisht ish-gruaja dhe fëmija nuk ishin në banesë, duke shmangur kështu një tragjedi të mundshme. Ai goditi me gurë ish-vjehrrin e tij dhe e kërcënoi me vdekje duke i vendosur thikën në fyt, ndërkohë që e godiste në fytyrë. Në makinën e tij u gjet një shishe plastike e mbushur me benzinë. Mediat greke raportojnë se ai gjithashtu ka kërcënuar edhe vetë prokurorin që është marrë me çështjen e tij.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Agjenti: 08/10/2022 13:17

    Futini nai plumb dhe te gjithe te jetojne te qete.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Tjetër dron në shtëpinë e Big Brother VIP, Luizi gëzohet nga mesazhi për Kiara Titon

Tjetër dron në shtëpinë e Big Brother VIP, Luizi gëzohet nga mesazhi për Kiara Titon