'Të q.... robt'/ Super gol, të shara, e karton të verdhë, Sadiku i papërmbajtshëm ndaj Baselit të Xhakës (VIDEO)

Bomberi i Kombëtares, Armando Sadiku, ka shënuar një super gol ndaj Baselit. Goli i Sadikut erdhi në minutën e 67' nga një distancë afro 40 metra. Gjuajtje e tij ishte aq potente sa përfundoi në trekëndëshin e portës , aty ku portieri i Baselit nuk kishte çfarë të bënte. Pas golit të shënuar ndaj Sadikut ka patur vërshëllima e siç duket ai nuk është përmbajtur dhe ka shpërthyer në të shara. “Të q**sha motrën, ropt”, ishin fjalët që duken nga mimika e bomberit të kombëtares.

Ndërkohë në këtë ndeshje ecila u nda në barazim 1-1 është aktivizuar edhe Ajeti e Xhaka, ku ky i fundit ka vënë duart në kokë nga super goli që shënoi Sadiku. Pas barazimit Sadiku e ka humbur qetësin dhe në minutën e 81' u ndëshkua dhe më karton të verdhë. Kujtojmë se ky ishte goli i dytë për Sadikun që prej rikthimit të tij tek skuadra e Luganos.

• Erik: 09/04/2019 09:07

Nuk mjafton te jesh lojtar i mire, duhet te jesh njeri me dy pare mend ne rradhe te pare. Te ulesh koken e te punosh e te japesh rezultate, kush e ka mbajtur hunden perpjete u ka mbaruar karriera shume shpejt.

• Cr7: 07/04/2019 19:57