Samiti i Ukrainës në Tiranë, kush janë liderët që marrin pjesë! Të pranishëm dhe Osmani e Vuçiç

Samiti i Ukrainës në Tiranë, kush janë liderët që marrin pjesë! Të pranishëm dhe Osmani e Vuçiç

Punimeve për samitin e Ukrainës i bashkohen edhe liderë të të tjerë. Shqiptarja.com iu sjell listën e plotë se cili përfaqësues do marrë pjesë, përfshirë këtu edhe presidenten Vjosa Osmani dhe presidentin Aleksandër Vuçiç.

Në samit do të jenë të pranishëm
Presidenti i Ukrainës Volodymyr Zelensky
Presidentja e Moldavisë Maia Sandu
Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani
Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç
Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski
Kryetarja e Këshillit të Ministrave të Bosnje-Hercegovinës, Borjana Kristo
Kryeministri kroat, Andrej Plenkovic  
 
Axhenda e Vizitës së presidentit Zelensky e Samiti i Ukranes 
Ora 09:00 Presidenti Zelensky mikpritet nga kryeministri Edi Rama në kryeministri
Ora 09:05 Takim kokë më kokë kryeministri Rama dhe Presidenti Zelensky
Ora 09:30 Takimi bilateral mes dy delegacioneve
Ora 10:10 Firmosja e marrëveshjes Shqipëri – Ukrainë
Ora 11:00 Doorstep dhe mbërritja e liderëve (Pallati i Kongreseve)
Ora 13:00 Foto Familjare
Ora 13:30 Konferencë për shtyp
 
 


Lajmi kryesor:

Samiti për Ukrainën në Tiranë, Zelensky kërkon bashkëprodhim të municioneve me Shqipërinë e Ballkanin! Rama: S'duhet ta lëmë të humbasë (FOTO - VIDEO)


SI.E./S.G/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ilir Meta sulmon kreun e SPAK, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Conference League/ Dramë në 120 minuta dhe penallti, Fiorentina dhe Aston Villa kalojnë në gjysmëfinale

Conference League/ Dramë në 120 minuta dhe penallti, Fiorentina dhe Aston Villa kalojnë në gjysmëfinale