POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Sampdoria thyen Napolin, Barcelona ia bën 8 me 2 Huesca-s

Futbollistët e Sampdorias duke festuar

Sampdoria gjunjëzon Napolin duke e mposhtur 3-0 në “Marassi” dhe i shkakton humbjen e parë Carlo Ancelotti-t. Napoletanët këtë ndeshje nuk ia dolën dot të përmbysin rezultatin siç bënë dy takimet e para. Ai që shkëlqeu tek Sampdoria ishte sulmuesi Defrel që realizoi një dygolësh në pjesën e parë në minutat 11-të dhe 32. Napoli u përpoq të reagonte në 45 minutat e dyta por nuk ia doli ndërsa Sampdoria shënoi edhe golin e tretë.

Autor ishte Fabio Quagliarella që realizon një mrekulli, një gol me finte dhe vendos rezultatin final Sampdoria 3 e Napoli 0.

Kjo Barcelonë të fut frikën. Katalanasit ishin një tërmet 8 ballë ndaj Huesca në “Camp Nou”. Barcelona e fitoi 8-2 ndeshjen e javës së 3-të të La Ligas ndaj Huesca dhe merr kryesimin e kampionatit falë golavarazhit më të mirë se Real.

Messi gjatë ndeshjes së Barcelonës me Huesca-n

Miqtë kaluan të parët në avantazh por Barcelona përmbysi gjithçka me Messin, një autogol dhe Suarez. Huesca shënoi edhe golin e dytë në minutën e 42-të por kaq pasi më pas vijoi festivali i blaugranëve me golat e Dembele, Rakitic, sërish Messi , Jordi Alba dhe sërish Suarez që mbyllin llogaritë.

Komento