Sanchez tregohet deçiziv, Kili siguron kualifikimin në fazën me eliminim direkt

Sanchez tregohet deçiziv, Kili siguron kualifikimin në fazën me eliminim direkt

Kili falë fitores 1-2 kundër Ekuadorit në ndeshjen e dytë të grupit ka arritur të sigurojë kualifikimin në turin pasardhës.

Në takimin e zhvilluar në ‘Arena Fonte Nova’ të Salvadorit Kili kaloi në avantazh që në minutën e 8, ndërsa Ekuadori arriti të barazonte pak çaste më vonë falë një penalltie të ekzekutuar nga Enner Valencia.

Për të marrë tre pikët, Kili realizoi me sanchez, që ashtu si edhe në disa përballje të tjera u tregua deçiziv për skuadrën.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se në primaret e Rithemelimit ka garë të ndershme?×

Lajmi i fundit

Arilena Ara guxon në këngën e re, shfaqet pa filtra dhe e pa lyer në klipin muzikor

Arilena Ara guxon në këngën e re, shfaqet pa filtra dhe e pa lyer në klipin muzikor