Sandër Lleshaj i lë vendin e tij në stadium efektives së plagosur në protestën e opozitës: Shenjë respekti!

Ministri i Punëve të Brendshme Sandër Lleshaj, ka preferuar të mos e ndjekë nga stadiumi ndeshjen historike për herë të parë në stadiumin e ri kombëtar, mes kuqezinjve dhe Francës. Por për një gjest fisnik. Në shenjë respekti për sakrificën e saj në detyrë, Lleshaj ia ka lënë vendin e tij, efektives së policisë, Ina Nuku, e cila mbeti e palgosur në dorë gjatë një protestë të opozitës kundër qeverisë ku u plagos nga shpërthimi i një mjeti pirroteknik. 

"Sot në këtë ditë të rëndësishme për futbollin shqiptar, preferova të dërgoj Ina Nukën në vendin tim në stadium, si shenjë respekti për sakrificën e kësaj punonjëse të Policisë së Shtetit. Bashkë me urimet më të mira për gjithë sportdashësit shqiptarë, që sot si kurrë ndonjëherë më parë në historinë e futbollit janë mbledhur nën ngjyrat kuqezi për të përkrahur ekipin tonë kombëtar. Rroftë Shqipëria!", shkruan Lleshaj në rrjetet sociale teksa poston foton e efektives brenda stadiumit e veshur kuqezi.


Lajmi kryesor:

Ndeshja historike! Spektakël dhe emocione në 'Air Albania', 20 mijë flamuj kuqezi në stadium, 1 mijë policë garantuan siguri (FOTO+VIDEO)


G.M.//Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Turizmi/A jeni të kënaqur me shërbimet dhe çmimet që gjeni në zonat turistike?×

Lajmi i fundit

John

Aksidenti me 10 viktima në Kroaci, Haradinaj: I tronditur, pranë familjarëve të viktimave