Sandër Lleshaj për operacionin e përbashkët: Goditje e rëndësishme për krimin e organizuar

Sander Lleshaj

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka bërë një deklaratë lidhur me opracionin e organizuar ditën e sotme nga policia italiane në bashkëpunim me palën shqiptare, ku u goditën katër grupe kriminale të trafikut të drogës në të dyja anët e Adriatikut. (lexo ketu)

Lleshaj shkruan se kjo ishte një goditje e rëndë kundër krimit të organizuar ndërmjet Shqipërisë e Italisë.

Deklarata e plotë e Lleshajt:

"Një tjetër goditje e  rëndësishme për krimin e organizuar ndërmjet Shqipërisë e Italisë.

Finalizimi i operacionit të përbashkët mes policive të të dy vendeve, një provë tjetër e qartë e vullnetit dhe e kapaciteteve për çmontimin e krimit të organizuar.

Operacioni vazhdon..."

m.v./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A do i kërkoni presidentit Meta shpërndarjen e parlamentit?

Komento