Sassuolo turpëron Juventusin e gafave, 'Zonjës' s'i mbajnë 'gjunjtë' në transfertë (VIDEO)

Festa e Sassuolos dhe dëshpërimi i Vlahovic

Sassuolo fitoi 4-2 kundër Juventusit në "Mapei Stadium" për javën e pestë në Serie A. "Zonja e Vjetër" u turpërua në transfertë, duke i "dhuruar" dy gola vendasve, kjo pas gafave të Szczesny dhe Gattit. Ishte Lauriente që shënoi për Sassuolon në minutën e 12-të, teksa bardhezinjtë barazuan me autogolin e Vina në të 21 minutë. Pjesa e parë u mbyll me avantazhin e vendasve, teksa Berardi dërgoi shifrat në 2-1 në minutën e 41-të.

Pjesa e dytë ishte e kontrolluar nga vendasit, megjithatë "Zonja" barazoi me Chiesan në të 78 minutë. Vetëm katër minuta më vonë Pinamonti riktheu epërsinë për Sassuolon, që shënoi edhe golin e katërt në të 90+5. Ishte mbrojtësi i Juves, Gatti, që bëri një gafë qesharake duke bërë që të tijtë të dilnin me kokën ulur nga transferta.

Pas kësaj jave Juventusi me 10 pikë është në vendin e katërt, ndërsa Sassuolo me gjashtë pikë në vendin e 11-të.

GOLAT/ Milan harron Interin dhe mposht Veronën mes rebeshit, Juventusi turpërohet nga Sassuolo! Lazio 'ngec' në shtëpi (Renditja)

A respektohen të drejtat e punëtorëve në Shqipëri?

×

'Frontline'/ Lita: Influencër të lidhur me Metën e Kryemadhin janë kontrolluar nga BKH! S’justifikojnë shtëpinë! Bregu: Dosja CEZ-DIA e mbyllur