Scholz: Kiev do të vendosë kur të vijë koha për të hapur tryezën e paqes

Scholz: Kiev do të vendosë kur të vijë koha për të hapur tryezën e paqes

1716490845_olafscholzbegjermani.JPG

Që të ketë një hyrje në negociatat e paqes, "Putini do të duhej të ishte i gatshëm të tërhiqte trupat", por konferenca në Zvicër "mund të jetë një mënyrë për të filluar një proces në të cilin edhe Putini do të hyjë një ditë, kur të jetë koha. Dhe këtë e vendos vetëm Ukraina”.

Kështu tha kancelari gjerman Olaf Scholz në Berlin në një konferencë për shtyp me liderin ukrainas  Volodymyr Zelensky.


Lajmi kryesor:

Lufta në Ukrainë/Rusia dhe Bjellorusia nisin fazën e dytë të stërvitjeve taktike bërthamore


Xh.K/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Listat e deputetëve të hapura në 2/3 dhe jo plotësisht, jeni dakord?×

Lajmi i fundit

U kërkua ekstradimi në Korenë e Jugut, Gjykata e Lartë rrëzon kërkesën e Prokurorisë! Gjermani Stephan Morgenstern mbetet në Shqipëri

U kërkua ekstradimi në Korenë e Jugut, Gjykata e Lartë rrëzon kërkesën e Prokurorisë! Gjermani Stephan Morgenstern mbetet në Shqipëri