Po fliste për energjinë, ikin dritat në Kuvend, ministrja batuta me deputetin demokrat: Sa gëzohesh Helidon...shiko sa shpejt erdhën (VIDEO)

Seanca e Kuvendit u ndërpre për shkak se ikën dritat në sallë. Pasi rregullimit të problemit, pati edhe një reagim nga ana e ministres së Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, e cila tha se dritat ikën, por jo se i shkëputi OSHEE, por për shkak të një defekti teknik. Ajo bëri edhe batuta me deputetin demokrat, Helidon Bushati. 

Belinda Balluku: Çmimi i OSHE ka qenë dhe do mbetet i pandryshuem

Ikin dritat

Belinda Balluku: Sa gëzohesh Helidon, shiko si u kthye. E pe me ça shpejtësie u kthye, në rastin tuaj u deshën invertera (qesh). Duhet të kishe invertera që të mbaje dritën e kuzhinës të mos tmerroheshin kalamajt. Po ka harruar Helidoni se kanë kaluar 9 vite është mësuar me dita tani.

Helidon Bushati flet nga vendi

Belinda Balluku: Helidon pse nuk ishe te tryeza e energjetikës, unë nuk e prisja që ministri hije I energjetikës të mos ishte


Lajmi kryesor:

Kuvend/ Bordi i monitorimit të karburanteve, PD: Është antikushtetues, do të krijojë një kartel! Braçe: Nuk zgjidh abuzimin e çmimeve! Në sallë fiken dritat kur flitej për energjinë elektrike


B.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të marrë fund kaosi në kuvend?×

Lajmi i fundit

Elbasan/ Përplasen dy automjete, plagosen 6 persona

Elbasan/ Përplasen dy automjete, plagosen 6 persona