Seancë solemne në Kuvendin e Kosovës për 25-vjetorin e çlirimit

Seancë solemne në Kuvendin e Kosovës për 25-vjetorin e çlirimit

1718180772_KUVENDI.jpg

Kuvendi i Kosovës, po zhvillon sot (12 qershor) një seancë solemne në kuadër të 25-vjetorit të Ditës së Çlirimit.

Të pranishëm në seancën e Kuvendit të Kosovës janë nga Shqipëria, presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, Kryetraja e Kuvendit Lindita Nikolla. Po ashtu, të tjerë të pranishëm janë përfaqësuesi i familjes Jashari, Rifat Jashari, ish-sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Lord George Roberston, një nga emrat që ktheu sytë e ndërkombëtarëve nga masakra e Reçakut dhe luftës së Kosovës, William Walker, ambasadorë dhe personalitete tjera të rëndësishme në rrugëtimin e Kosovës.

25 vite më parë, në Kosovë hynë trupat paqeruajtëse të NATO-s. Në Kosovë.


Lajmi kryesor:

25-vjetori i çlirimit, 1500 pjestarë të FSK dhe Policia e Kosovës marshim në shesh! Uron dhe Bill Clinton! Ish-sekretari i NATO: Krenar për atë që bëmë


S.B/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Vijon puna në aksin Shëngjin-Velipojë, Rama: Siguron lidhje të shpejtë mes dy plazheve të mëdha të Veriut

Vijon puna në aksin Shëngjin-Velipojë, Rama: Siguron lidhje të shpejtë mes dy plazheve të mëdha të Veriut