Sekretari i veteranëve të luftës në Kosovë i përgjigjet Metës: Mos krahaso luftën e UÇK-së për liri, me atë për pushtet

Sekretari i veteranëve të luftës në Kosovë i përgjigjet Metës: Mos krahaso luftën e UÇK-së për liri, me atë për pushtet

Pas deklaratës së presidentit Ilir Meta se ”Edhe fëmijët e mi të shuhen si të Adem Jasharit nëse është nevoja për ta mbrojtur Shqipërinë”, ka reaguar Sekretari i Organizatës për Veteranët e Luftës së UÇK-së Faton Klinaku.

Përmes një postimi në Facebook, Klinaku e ka quajtur këtë një gafë të madhe të presidentit dhe të rrezikshme.

“Meta: “Edhe fëmijët e mi të shuhen si të Adem Jasharit nëse është nevoja për ta mbrojtur Shqipërinë”. Përveçse është huqje e madhe kjo e Presidentit, sepse krahason luftën e tij për pushtet me atë të Familjes Jashari, është edhe e rrezikshme”, ka shkruar Klinaku.

Retorika politike e presidentit Ilir Meta për zgjedhjet e 25 Prillit dhe krahasimi i situatës politike në vend me luftën për liri në Kosovë, ka habitur opinionin publik ngado.

Ditën e djeshme presidenti i dha deklaratat e tij gjatë një intervistë në ONE TV u shpreh

“Ka dy institucione qe nuk tunden, populli dhe Presidenti i Republikës. Ilir Meta para Shqipërisë nuk pyet as për fëmijët e tij. Edhe fëmijët e Ilir Metës të shuhen si fëmijët e Adem Jasharit, po qe nevoja për të mbrojtur Shqipërinë,“-tha Meta.

/K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?



×

Lajmi i fundit

LAJM I FUNDIT/ Qëllohet ndaj Donald Trump, plagoset në njërin vesh gjatë mitingut. Vritet atentatori!

LAJM I FUNDIT/ Qëllohet ndaj Donald Trump, plagoset në njërin vesh gjatë mitingut. Vritet atentatori!