Sekretari për Çështjet Vendore në PD: Berisha e di që me miellin e amerikanëve s'bëhet shaka! Sheh 'ëndrra me sy hapur' kur mendon se do rrëzohet Rama

Sekretari për Çështjet Vendore në PD: Berisha e di që me miellin e amerikanëve s'bëhet shaka! Sheh 'ëndrra me sy hapur' kur mendon se do rrëzohet Rama

Sali Berisha

Sekretari për Çështjet Vendore në Partinë Demokratike zyrtare, Roland Bejko ka ironizuar Sali Berishën për standardin e dyfishtë që mban me SHBA. Duke iu referuar reagimeve pasi u shpall ‘non grata’ dhe krahasimit me mënyrën se si po e trajton dosjen e McGonigal, Bejko thotë se Berisha e di mirë që me SHBA s’bëhet shaka vetëm kur flitet për Ramën por edhe për të.

Në një postim në Facebook, Bejko thotë se Berisha “sheh ëndrra me sy hapur” kur mendon se Amerika do rrëzojë Edi Ramën.

“Berisha e di që me miellin e amerikanit nuk bëhet shaka, por ama, vetëm kur flitet për Ramën, kur flitet për të, ai është përfaqësues i popullit sovran dhe nuk pyet ça thot Amerika.. Ose, përndryshe, harron që amerikanët e kanë shpallur "Non Grata" duke i kujtuar vazhdimisht atij dhe mbështetësve të vet, që të kenë kujdes se me miellin e amerikanëve, nuk bëhet shaka.

Ça kujton ky dhe ata që i shkojnë pas, se amerikanët do rrëzojnë Ramën për të kthyer Berishën?! Kur shikon shumë ëndra me sy hapur, bashkëjeton me to dhe të duken si të vërteta pastaj. Kështu po u ndodh dhe këtyre të foltores. Harojeni pushtetin sa të jetë Berisha nga ajo anë. Ramën nuk e heqin se nuk kanë me kë e zëvendësojnë. Një opozitë e re, pa Berishën, Ramën e çon për skrap brenda disa muajve”, shkruan Bejko.

Ky reagim i Bejkos vjen pasi Sali Berisha thuajse çdo dalje publike hedh akuza për kryeministrin që sipas tij ka lobuar në SHBA për të shkatërruar PD përmes ish zyrtarit të FBI.

Ish-agjenti i lartë i FBI-së Charles McGonigal  po përballet me dy akuza në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, një në Nju Jork dhe një në Uashington D.C., ku në rastin e parë akuzohet se ka ndihmuar Oleg Deripaska, një oligark rus nën sanksione, me qëllim që të hiqet nga lista e biznesmenëve të sanksionuar nga qeveria e Shteteve të Bashkuara. Akuza tjetër lidhet me 2 shqiptarë, pasi zyrtari i lartë i FBI, po hetohet për marrjen 225 mijë dollarëve nga shqiptaro-amerikani Agron Neza, ish agjent shqiptar i inteligjencës në kohën e komunizmit, dhe mosdeklarim të shumës së dollarëve, për të cilat ky i fundit pretendon se ia ka dhënë borxh.

Postimi i Bejkos në Facebook

A.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Ethem Lalaj: 04/02/2023 21:21

    OK R.Bejko.Më pëlqen si Gjirokastrit me b...le.Je i vetmi që ja përplas sb në fytyrë. Sb e di mirë se nuk bëhet më Kr.PD dhe ca më keq KM.Pasi NON GRATA është gozhdë truri e ndryshkur që i është futur thellë familjarisht dhe me Hale-Atët..! -Sb e ka hallin se pas vdekjes natyrale si e ku do përfundojnë Argita,Zeni,Nipër e mbesa pasi do shkojnë në burg dhe do u sekuestrohet pasuria..Nëse SPAK del nga KOMA pas ikjes së tij nga kjo botë.. -Sb e di se pas ikjes nga jeta do i nxirren kockat nga varri nga Ata që i shkoj pas.. siç ja bëri Ai E.Hoxhës.Këtu do lahen të gjitha.. -Sulmi ndaj DASH më parë dhe dalja në mbrojtje tashmë nga E.Rama që korruptoi Amerikanin e FBI..është karagjosllëk,Fëmijllëk,Fytyrë KAMELEONI i pa parë në planet.. -"Zotësia" e Sb qëndron se ka friksuar SPAK+BKH të kapur që në 92 si dhe Medjet 2005 me 800 TV e Portale të financuara prej tij dhe agjenturat e huaja.. -Gabimi E.Ramës është që e pranoi si deputet në Kuvënd pasi Luli e ndoqi nga grupi kuvëndor..duke mos e çuar non gratën deri në fund.. edhe në Kuvënd..Tashmë Sb po rreket me DASH,SPAK,90 % TË POPULLIT,50 % TË PD..! Nëse Apeli i jep vulën..Sb do dali kundër DASH dhe copa e PD së tij do shpallet non grata..Në këtë rast pjesa e PD(Luli) duhet të krijoi PD tjetër me vulë..tjetër..! Pasi bashkimi me Sb do të thot futja në brekë e tij..

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Kush mendoni se qëndron mbrapa sulmit ndaj Top Channel?×

Lajmi i fundit

'Polonia asnjë rast, kanë portier të mirë', Cikalleshi: Kombëtarja ka hapur një kapitull të ri

'Polonia asnjë rast, kanë portier të mirë', Cikalleshi: Kombëtarja ka hapur një kapitull të ri