Sekuestrohen 520 kg marijuanë në Serbi, dyshohet se droga u nis nga Shqipëria

Droga e sekuestruar

520 kilogramë marijuanë janë sekuestruar nga një aksion i policisë serbe në Nish. Mediat raportojnë se droga ishte e ndarë në 134 pako, ndërsa sipas MUP-it serb, droga është nisur nga Shqipëria. Burime bëjnë me dije se deri tani është arrestuar një person, i cili do të mbahet i prangosur për 48 orë.

Sipas MUP-it serb, kjo sasi droge fillimisht ka mbërritur në Kosovë përmes Shqipërisë, e më pas është transportuar në Serbi, ku ka qenë e destinuar të shitej.

Ministri i Punëve të Brendshme në Serbi, Aleksandar Vulin, pas këtij aksioni policor u takua me drejtuesit e policisë serbe, duke marrë merita për “luftën e ashpër të MUP-it kundër drogës”./GazetaExpress/

M.Ç/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Basha apo Berisha, sipas jush kush e ka mbështetjen e anëtarësisë së PD-së?×

Lajmi i fundit

John

Modric dhe Benzema i japin Realit trofenë e parë sezonal