Tiranë/ Sekuestrohen mbi 200 mijë lekë të falsifikuara, lihet në burg 61-vjeçari! Në kërkim bashkëpunëtori

Tiranë/ Sekuestrohen mbi 200 mijë lekë të falsifikuara, lihet në burg 61-vjeçari! Në kërkim bashkëpunëtori

Reshit Kurteshi

1667405572_WATERMARKREPORTtv.00364601.Still010.jpg

Gjykata e Tiranës ka lënë në burg një person të identifikuar si Reshit Kurteshi, 61 vjeç i akuzuar për falsifikim të monedhave.

Prokuroria e Tiranës ka sekuestruar 232.000 lekë të prerjeve të ndryshme si dhe 50 euro, të dyshuara të falsifikuara.

Kurteshi, në bashkëpunim me një tjetër për identifikimin e të cilit po punohet ende, janë të dyshuar për kryerjen e veprës penale "falsifikimi i monedhave".


Lajmi kryesor:

Dy operacione brenda 12 orëve në Tiranë, në pranga 61 vjeçari i shpallur në kërkim për falsifikim kartëmonedhash dhe administratori i tabakinos


A.M./KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se duhet të ngrihet komisioni hetimor për çështjen McGonigal?×

Lajmi i fundit

Papa Françesku: Jam i gatshëm të takohem me Putin dhe Zelensky-n për të arritur një marrëveshje paqeje

Papa Françesku: Jam i gatshëm të takohem me Putin dhe Zelensky-n për të arritur një marrëveshje paqeje