Sekuestrohet drogë me vlerë 4 milion paund në Angli, dyshohet se ishte e një grupi shqiptar

Sekuestrohet drogë me vlerë 4 milion paund në Angli, dyshohet se ishte e një grupi shqiptar

Autoritet në Angli kanë sekuestruar një sasi të madhe droge në qytetin Lids, ndërsa vlera e saj arrin deri në 4 milion paund. Sipas mediave angleze dyshohet se pas kësaj sasie rekord droge që u sekuestrua fshihet një bandë shqiptare e trafikut.

Komandanti i qarkut, Steve Dodds, tha se policia rezervuar për momentin të japë detaje të mëtejshme. Po ashtu nuk dihet numri i personave të arrestuar gjatë këtij operacioni.

Sipas policisë, goditja e këtij grupi që dyshohet se përbëhet nga shqiptarët është një “shembull i shkëlqyer” për të goditur tregtinë e drogës në qytet.

Sipas Dodds, më shumë se 2,700 aksione kundër trafikut dhe shitjes së drogës janë kryer nga policia e qytetit Leeds  gjatë vitit të kaluar, ndërsa në të paktën 58 raste operacionet kishin qenë të suksesshëm.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord me nismën e Kishës Katolike për ndalimin e simboleve komuniste?×

Lajmi i fundit

Cameron: Britania do të vazhdojë të mbështesë Ukrainën dhe OSBE-në

Cameron: Britania do të vazhdojë të mbështesë Ukrainën dhe OSBE-në