Serbi/ Rrihet për vdekje vëllai i nënkryetarit të qeverisë së Bosnje Hercegovinës në Beograd prej huliganëve

Serbi/ Rrihet për vdekje vëllai i nënkryetarit të qeverisë së Bosnje Hercegovinës në Beograd prej huliganëve

Foto ilustruese

Gjorgje Mijatoviç, vëllai i nënkryetarit të qeverisë së Bosnje Hercegovinës, Vojin Mijatoviç, ka vdekur ditën e djeshme në Beograd. Siç raportojnë mediat serbe, 40-vjeçari është rrahur për vdekje në një park të kryeqytetit në Vozhdovac.

Mijatovic u sulmua nga dy të rinj, të cilët janë në kërkim nga policia. Mësohet se Mijatovivç ka qenë me djalin e tij në parkun e fëmijëve, i cili është ankuar tek i ati se po e ngacmonin dy të rinj.

Më pas tek ata ka shkuar Mijatoviç dhe është dhunuar prej tyre. 40-vjeçari shkoi në spital pa shenja jete, pasi nuk i mbijetoi dot plagëve të marra.

Vëllai i Gjorgje Mijatoviç, Vojini është nënkryetar i qeverisë federale të Bosnje Hercegovinës dhe njëkohësisht Ministër i Zhvillimit dhe Sipërmarrjes.

G.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Gomonia përplas 56-vjeçarin në Karaburun, dëmtohet në këmbë

Gomonia përplas 56-vjeçarin në Karaburun, dëmtohet në këmbë