Seria A java e 3-të, Napoli fiton
dhe kryeson me Juven e Interin

Seria A java e 3-të, Napoli fiton<br />dhe kryeson me Juven e Interin
Në ndeshjen e fundit të javës së 3-të të Serisë A Napoli fiton pastër në transfertë ndaj Bolonjës 3-0 dhe vijon me hapin e Juventusit dhe Interit.

Ka qenë një fitore e komplikuar kjo e skuadrës napoletane pavarësisht rezultatit final. Portieri Reina mbajti në lojë Napolin e Hysajt në pjesën e parë ndërsa në pjesën e dytë miqtë e zgjidhën ndeshjen me tre gola duke vijuar vetëm me fitore në këto tre ndeshje të para.

Kalehon shënon golin e parë për Napolin në minutën e 66-të ndërsa llogaritë i mbyllin në fund Mertens dhe Zielinski.Në kuotën e 9 pikëve Napoli po aq sa Juvja dhe Interi që kryesojnë Serinë A.

dy.b/shqiptarja.com

Pronat shtetërore mund të shkëmbehen me private, si e vlerësoni ligjin?

×

GOLAT/ Fiorentina 2-2 Napoli, 'Vjollcët' lënë jashtë Evropës napoletanët! Shënon Rrahmani