Serie A/ Milani fiton me përmbysje kundër Cagliarit në transfertë, Atalanta e Gjimshitit i falet një goli për tri pikët

Serie A e futbollit është në javën e gjashtë. Me fillim nga 18:30 këtë të mërkurë u zhvilluan tre duele. Në Sardegna, Cagliari vendas humbi 1-3 me Milanin.

Empoli fitoi 1-0 me Salernitanën falë golit të Baldanzit, ndërsa fitore minimale 0-1 siguroi edhe Atalanta në udhëtim me Veronën, kjo për meritë të Koopmainers që shënoi në minutën e 34. Për Atalantën në fushë ishte edhe Gjimshiti gjithë ndeshjen, me mbrojtësin e Kombëtares që u ndëshkua me karton të verdhë. Te Empoli luajtën Berisha dhe Shpendi.

Në “Unipol Domus” në Sardegna, Milani fitoi 1-3 me përmbysje me Cagliarin vendas. Ndeshja u hap në minutën e 29-të nga Lovumbro. Kuqezinjtë e Piolit kthyen gjithccka në favor të tyre që në pjesën e parë. Okafor në minutën e 40-të dhe Tomori në të 45 minutë shënuan golat e përmbysjes, teksa Loftus-Cheek në të 60 minutë vulosi shifrat në 1-3.

Pas fitores minimale me Veronën në fundjavë, Milan merr sërish tri pikë dhe mban vendin e dytë me 15 pikë.