Sërish shifra të larta në Greqi/ 4,307 raste të reja me COVID dhe 52 viktima në 24 orët e fundit

Sërish shifra të larta në Greqi/ 4,307 raste të reja me COVID dhe 52 viktima në 24 orët e fundit

4,307 persona kanë rezultuar pozitiv me koronavirus në 24 orët e fundit në Greqi.

Fatkeqësisht, 52 qytetarë nuk e kanë fituar betejën me koronavirusin gjatë 24 orëve të fundit.

Që prej fillimit të pandemisë deri më sot, janë shënuar gjithësej 16,295 viktima nga COVID.

Nga institucionet shëndetësore, raportohet se në Repartet e Kujdesit Intensiv ndodhen 470 pacientë të intubuar.

Mosha mesatare e tyre është 65 vjeç. 81,5 për qind kanë sëmundje bashkëshoqëruese.

Kujtojmë se shifrat e COVID-it ditët e fundit kanë qenë alarmante, duke kapur edhe mbi 7 mijë raste të reja në 24 orë. 

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Eksperti i PD-së: Rënia e Euros rrit çmimet, qeveria të jetë më e kujdesshme me kursi

Eksperti i PD-së: Rënia e Euros rrit çmimet, qeveria të jetë më e kujdesshme me kursi