Sezoni i ri turistik, Rama paralajmëron nga Vlora operatorët e turizmit detar: Certifikoni mjetet lundruese, ndryshe do u bllokohen

Sezoni i ri turistik, Rama paralajmëron nga Vlora operatorët e turizmit detar: Certifikoni mjetet lundruese, ndryshe do u bllokohen

Kryeministri Edi Rama u bën thirrje subjekteve që ofrojnë mjete lundruese apo aktivitete lundrimi për qëllimi turistike të certifikohen.

Në një shkrim në rrjetet sociale, Rama shton se nëse në rast të mungesës së kësaj certifikate, do të ketë gjobë, bllokim dhe konfiskim të mjetit.

‘Me sezonin e ri turistik, i cili këtë vit po afrohet më shpejt dhe edhe më i mbarë se i shkuari, Operatorët e Turizmit Detar duhet medoemos të çertifikohen zyrtarisht nga Ministria e Turizmit dhe Mjedisit. Aplikimet janë të hapura për të gjitha subjektet që ofrojnë mjete apo aktivitete lundrimi për qëllime turistike duke nisur nga motorët e ujit dhe deri tek motoskafët e anijet turistike, të cilat jo vetëm do të gjobiten, po edhe do të bllokohen e do të konfiskohen në rast mungese të çertifikatës përkatëse.’- shkruan Rama.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Eni: 25/03/2023 19:17

  Siguria eshte kryesore

  Përgjigju
 • Roni: 25/03/2023 19:17

  Sa mire qe po merren masat e duhura

  Përgjigju
 • Jona: 25/03/2023 19:01

  me keto masa kemi nje sezon turistik me te sigurt per te gjithe qytetaret

  Përgjigju
 • Olta: 25/03/2023 19:00

  keni mare masat e duhura

  Përgjigju
 • Gena: 25/03/2023 18:37

  Nese nuk i certifikojne le te gjobiten

  Përgjigju
 • joni: 25/03/2023 16:29

  me mire qe te jemi me te sigurt

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Meçe: Lazarati prodhonte 900 ton hashash në vit! Noka, Basha, Berisha menaxhonin kartelin e drogës

Meçe: Lazarati prodhonte 900 ton hashash në vit! Noka, Basha, Berisha menaxhonin kartelin e drogës