Sezoni veror/ Nga nesër akset rrugore ku ndalohet qarkullimi i kamionëve

Sezoni veror/ Nga nesër akset rrugore ku ndalohet qarkullimi i kamionëve

Me fillimin e sezonit turistik veror dhe në kuadër të masave lehtësuese për qarkullimin e mjeteve, Policia e Shtetit bën me dije se më datë 15.06.2024, fillon zbatimi i kufizimeve të parashikuara në udhëzimin e përbashkët, gjatë fundjavës dhe gjatë ditëve të festave zyrtare.

Akset rrugore për të cilat do të zbatohen kufizimet, sipas udhëzimit, janë:

1-Shkodër-Hani Hotit

    Shkodër-Muriqan

    Shkodër-Plazhi Zogaj

    Shkodër-Plazhi Shirokë

    Shkodër-Velipojë

    Shkodër-Shëngjin

2-Lezhë-Shëngjin

    Lezhë-Patok

    Lezhë-Kryqëzimi Milot-Kukës

3-Tiranë-Durrës

    Tiranë-Gjiri i Lalëzit

4-Elbasan-Pogradec

    Elbasan-Rrogozhinë

5-Durrës-Currila

    Durrës-Gjiri i Lalëzit

    Durrës-Kavajë

    Durrës-Kryqëzimi Milot-Kukës

6-Kavajë-Plazhi i Gjeneralit

    Kavajë-Spille

    Kavajë-Lushnjë

7-Fier-Lushnjë

    Fier-Seman

    Fier-Plazhet e Poros

8-Vlorë-Zvërnec

    Vlorë-Palasë-Dhermi-Sarandë

    Sarandë-Qafë Botë

    Sarandë-Butrint

9-Pogradec-Lin-Qafë Thanë

    Pogradec-Tushemisht

10-Tepelenë-Gjirokastër-Kakavije

11-Bajram Curri-Qafë Morinë.

 Bajram Curri-Valbonë

Duke marrë shkas nga turizimi i shtuar, i cili reflekton rritje të mjeteve në qarkullim, veçanërisht gjatë sezonit turistik veror, Policia e Shtetit apelon për zbatim të kufizimeve të parashikuara për mjetet e transportit të mallrave, me qëllim lehtësimin e levizjes dhe aksesit për pushuesit e huaj dhe vendas.

 

S.B/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Atentati me 3 viktima në Memaliaj, vëllai i Marsel Çelës paralajmëron vetëgjyqësi: Të gjenden autorët që e vranë padrejtësisht

Atentati me 3 viktima në Memaliaj, vëllai i Marsel Çelës paralajmëron vetëgjyqësi: Të gjenden autorët që e vranë padrejtësisht