Sfidojnë terrenin e vështirë shkëmbor, dy të rinjtë nga Kosova ngjisin majën e Çikës me motorë

Luan Shala dhe Agron Kelmendi, dy të rinj nga Suhareka e Kosovës, pjesë e grupit Motocross Theranda, grup të apasionuarisht pas motorëve që ngjisin majat e maleve, kanë ngjitur sot majën  e Çikës në Vlorë.

Ngjitja për në majën e Çikës zakonisht është bërë në këmbë, për shkak të terrenit të thepisur, por dy të rinjtë kanë sfiduar terrenin e vështirë shkëmbor dhe kanë arritur në majën e Çikës.

"Për herë të parë ngjitëm majën e Çikës, ngjitja ishte shumë sfiduese", thotë njëri prej tyre.

Udhëtimi i tyre ka filluar nga Qafa e Llogarasë në drejtim të majës  së Çikës dhe zgjati 7 orë.

Të rinjtë  e Suharekes malin e Çikës e kanë vizituar edhe një muaj më parë në Vlorë, por për shkak të mjegullës  dhe borës nuk mundën të arrijnë majën e Çikës.

 

J.SH./KT/Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A e mbeshtesni nismen Ballkani i Hapur krijuar nga Shqipëria, Serbia dhe Maqedonia e Veriut?

Komento

Komente

 • KritikAbsolut: 09/07/2021 18:51

  M**rat ku ti kete se i shkaterruan shtigjet sic kane bere dhe me te Kosoves. Sot ne kalimin Theth-Valbone nje grup motorrista nga Kosova tremben kuajt dhe gjithe njerezit (turistet) qe po ecnin ne shteg. Kuajt e shkete pak ishin te lodhur nga valixhet, pak nga vapa dhe sdinin nga te hidheshin per pak rane ne gremina. Turp tju vije atyre motorristave apo autoriteteve. Nqs kane B*the ta ngjisin malin ne kembe dhe jo maje motorrit

  Përgjigju
  • Kosovari: 22/07/2021 21:00

   Po je trim shprehu ne kete menyre kur t'i kesh njerezit perball! Nga interneti eshte e lehte te lehesh si qen i terbuar, dhe te mashtrosh me brrockulla si ato qe shkruan me siper.

 • Geri: 09/07/2021 18:17

  Nuk na dalin kosovaret ne det po i gjejm dhe ne mal tani

  Përgjigju
  • Kosovari: 22/07/2021 21:07

   GARI... ty duhet me te marre leje kur vijm ne Shqiperi? Jemi duke ardhur ne atdheun tone, jo ne pronen jote private, o njeri i marre! Po detin pse e do te gjithe per vete, bre vlla? Apo te ka kapur aq thelle depresioni sa deshiron te mbytesh ne vetmi?×

Lajmi i fundit

John

Conference League/ Vllaznia eliminohet në turin e dytë, Ael Limasol e mposht edhe në Shkodër