Shanset për Shqipërinë janë minimale, superkompjuteri parashikon fituesin e Euro 2024

Shanset për Shqipërinë janë minimale, superkompjuteri parashikon fituesin e Euro 2024

Kombëtarja

Kombëtarja shqiptare e futbollit është nën ethet e Euro 2024 që zhvillohet nga 14 qershori - 14 korrik në Gjermani. Topi fillestar është 'në fushës' e analizave dhe parashikimeve, ndërsa një gjë të tillë ka bërë edhe agjencia e specializuar e statistikave, "Opta".

Superkompjuteri i tyre në bazë të të dhënave nga ecuria e ekipeve ka treguar se shanset më të mëdha i ka Anglia që në Berlin të ngrejë trofeun e kampionit me 19.9 përqind.

Pas Tre Luanëve vjen Franca me 19.1 përqind dhe më pas Gjermania. Në vendin e katërt Spanja dhe në të shtatin Italia, kundërshtarët e Kombëtares në Grupin B.

Shqipëria me 0.2 përqind shanse është në vendin e parafundit dhe lë pas vetëm Gjeorgjinë. Në fund është fusha e lojës që jep verdiktet, ndërkohë që në futboll kanë qenë të shumta surprizat.

Shanset për ecurinë në Euro 2024

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Rusia dënon gazetaren e dytë amerikane në një proces gjyqësor sekret

Rusia dënon gazetaren e dytë amerikane në një proces gjyqësor sekret