Shefi i zjarrfikëses në Durrës: Jemi drejt shuarjes së flakëve në fabrikën e bojërave, s’ka probleme në objektet përreth

Shefi i zjarrfikëses në Durrës: Jemi drejt shuarjes së flakëve në fabrikën e bojërave, s’ka probleme në objektet përreth

1695508919_zjarri.jpg

Shefi i zjarrfikëses në Durrës Shkëlqim Troplini në një lidhje për Report Tv tha se flakët në fabrikën e bojërave Deutsch Color në autostradën Tiranë Durrës janë drejt neutralizimit.

"Në objektet përreth janë marrë masat, përqendrimi kryesor është vetëm në fabrikën e bojërave, s’ka probleme ne zonat përreth, jemi drejt shuarjes së plotë te zjarrit. Nga Durrësi janë 3 mjete se për fat te keq ka pasur zjarre të tjera në territorin e bashkisë së Durrësit. Kemi dhe 2 autobote nga bashkia Durrës për mbështetje. Kapacitetet janë të mjaftueshme, është rrethuar e gjithë fabrika me mjete zjarrfikëse", tha ai.


Lajmi kryesor:

VIDEO/ Zjarr i madh në fabrikën e bojërave Deutsch Color në autostradën Tiranë - Durrës! Pas 5 orësh izolohen flakët


B.K/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e forcon sigurinë dhe rolin e Shqipërisë baza e NATO-s në Kuçovë?×

Lajmi i fundit

Beleri në gjyq: Më privuat betimin, SPAK do të më dënojë për sa kohë i duhet Ramës! Gjyqtari: Kërkesat e rrëzuara mund t'i ankimoni

Beleri në gjyq: Më privuat betimin, SPAK do të më dënojë për sa kohë i duhet Ramës! Gjyqtari: Kërkesat e rrëzuara mund t'i ankimoni