Dy muaj pa marrë pagat! Punonjësit e kuzhinës së Bayern-it në grevë! Shefi nuk i kishte dhënë rrogat! 2 milionë euro evazion fiskal

Dy muaj pa marrë pagat! Punonjësit e kuzhinës së Bayern-it në grevë! Shefi nuk i kishte dhënë rrogat! 2 milionë euro evazion fiskal

Alfons Schuhbeck

GJERMANI- Disa punonjës të kuzhinës në FC Bayern kanë hyrë në grevë për shkak të pagave të papaguara prej 2 muajsh.

Bayern zakonisht paguan kompaninë e shefit të kuzhinës Alfons Schuhbeck, i cili nga ana e tij paguan punonjësit e tij. Megjithatë, llogaritë e Schuhbeck janë bllokuar për momentin për shkak të një rasti të vazhdueshëm evazioni fiskal prej 2 milion eurosh.

Në një deklaratë të klubit thuhet se i siguron të gjithë punonjësit se do të marrin paratë e tyre dhe se pagesa do të bëhet menjëherë.

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Primaret e Berishës, a mendoni se do të jetë një proces i ndershëm?×

Lajmi i fundit

Përmbytje në Itali, mot i keq ‘pushton’ Siçilinë! Prezencë uji në disa shtëpi dhe dyqane në Messina! Makina bie në humnerë

Përmbytje në Itali, mot i keq ‘pushton’ Siçilinë! Prezencë uji në disa shtëpi dhe dyqane në Messina! Makina bie në humnerë