Sheh policët dhe nga frika hedh drogën brenda një parku lojërash në Rimini, arrestohet shqiptari në Itali

Sheh policët dhe nga frika hedh drogën brenda një parku lojërash në Rimini, arrestohet shqiptari në Itali

Foto ilustruese

ITALI- Një shqiptar në Itali është arrestuar në qytetin Rimini për posedim lëndësh narkotike. Kur policia italiane po patrullonte në zonën Ambrosoli,  ai i sheh dhe nga fika hedh brenda një parku lojërash një kuti syzesh të mbushur me kokainë.  

Ngjarja ka ndodhur të enjten rreth orës 16:30, kur një komisar që patrullonte në zonë, duke kaluar përmes Ambrosoli, ka vënë re shqiptarin, i cili nuk ishte i pa njohur për autoritetet , pasi ka qenë dhe më parë i arrestuar më parë për trafik droge.

Policia nisi kontrollet ku atij iu gjetën dhe iu sekuestruan kartëmonedha të prerjeve të ndryshme për një total prej 155 eurosh si dhe një sasi lëndë narkotike e llojit kokainë . Më pas shqiptari u arrestua dhe u gjykua për herë të parë, me akuzën e posedimit të drogës.

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se duhet të ngrihet komisioni hetimor për çështjen McGonigal?×

Lajmi i fundit

Pastruesja i vodhi paratë në shtëpi, arrestohet nga policia e Tiranës zyrtarja Alda Klosi! Akuzohet për pastrim parash

Pastruesja i vodhi paratë në shtëpi, arrestohet nga policia e Tiranës zyrtarja Alda Klosi! Akuzohet për pastrim parash