Shehi refuzon koalicionin me LSI: As që bëhet fjalë, në 25 prill vetëm me PD! Meta e Rama janë provuar, tani e ka radhën Basha

TIRANË- Lëvizja për Zhvillim Kombëtar (LZHK) është partia e dytë brenda koalicionit opozitar që ka deklaruar hapur se në zgjedhjet e 25 prillit do të shkojë krah PD. Një mundësi se do të shkojë në listat me LSI-së, kreu i kësaj politike Dashamir Shehi e ka përjashtuar si mundësi dhe për këtë ka dhënë një argument të fortë.

"LZHK është më e djathta në koalicion, nga e majta shkohet në të djathtë, jo nga e djathta në të majtë. Ne do të shkojmë me PD-në. Kjo është fryma, për të hyrë me LSI nuk bëhet fjalë, LSI është një forcë e qendrës, por ka elektoratin e vet që shumica vjen nga e majta. Megjithatë, asgjë nuk është vendosur se nuk është vendosur ligji", tha Shehu.

Në hapësirën live të pasdites në Report Tv, Shehi ka folur me supelativa për kryedemokratin Lulzim Basha duke thënë se është një alternativë e mirë, madje ka shkuar edhe më tej duke se ai është shumë herë më i pastër se Edi Rama dhe Ilir Meta, të cilët janë provuar në postin e kryeministrit.

"Të vesh Metën kundër Ramës është të vësh përballë dy të majta, ku është e djathta në Shqipëri, ku është opozita, ku është dhjetori i Shqipërisë dëshira për ta rrëzuar të majtën. Ne e kemi liderin tonë dhe e kemi goxha të mirë, një alternativë, se këto të tjerët janë provuar, Meta, Rama. Basha nuk ka qenë asnjëherë në postin e këtij njeriu, nuk them për të bërë eksperimente, por mendoj që Basha është personazhi më i pastër. Teoritë se në PD nuk është Basha, por Berisha apo në krye të opozitës është Meta është narrativë e Ramës", tha Shehi.

Shehi është shprehur i bindur se do të jetë në parlamentin e ardhshëm, pasi i ka votat. "Unë do jem në parlament vitin e ardhshëm absolutisht, i kam votat", tha Shehi.

B.K./Be.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Nga 1 dhjetori mësimi i kombinuar në klasa dhe online, ju duket vendim i drejtë?

Komento

Komente

 • D a s hi: 22/10/2020 11:26

  Une bej kualicion vetem me pianecet

  Përgjigju
 • qiparizi: 22/10/2020 11:15

  Nuk bohet shqypnia me dashraqija, nardtornitori, munik cizmja, lulash pupagjeli floke ngjymi, fategerdeci, cimcami,dulekorofillaqia,dukkrimi, salviqidoli, me shqupsavidiomontumi e LSIhajduteria

  Përgjigju
 • TORI TORJA: 22/10/2020 10:32

  O TORI TORJA NGA MBRAPA I KE NDENJ TI PIJANECIT DASH GOJ SHTREMËT E TI JA KE NGRON E PO JA HA AKOMA DASH PIJANECIT. SE UN KAM LER NË SHBA E UN SKAM SI I RI MBRABA TI JE I DESTINUAR TI RISH MBRAPA DASH PIJANECIT E I KE PA HAJRIN 30 VJET. UN I KAM PA HAJRIN AMERIKËS U SHKOLLOVA E PUNOJ MJEK SI MBRET PO TI O TORE SHKRET QË NGELE MBAS BYTHËS SË DASHIT SE KUPTOHET QË KE KEQARDHJE QË UN FLAS REALITETIN. UN JAM PURO AMERIKAN SE KAM LE NË AMERIK PO PRINDËRIT E MI JAN PURO SHQIPTAR PRANDAJ E DUA SHQIPËRIN SHUM E E DUA PA DASHIN POLITIKAN SE JAM INTELEKTUAL SI I MADHI BOLLINO QË ËSHTË KOREKT E TEPËR REALIST O TORE TORI. FALEMNDERIT PËR MIRKUPTIMIN O TORE.

  Përgjigju
 • Deti: 22/10/2020 09:35

  O Dash po pse Basha nuk eshte provuar, Minister i jashtem shiti Detin greqise, Minister i transporteve kreu vjedhjen e mbi 200 milion euro ne rrugen e kombit, Minister i brendshem u vran 4 veta ne bulevard, Kryetar i bashkise Tirane asnje pune, Kryetar i PD e shkaterroi partine, Apo ti thua te jete dhe kryeminister te Shkaterroj gjithe shqiperine. Shko o Dash pi naj Gote se per ate pune je ti

  Përgjigju
 • sula: 22/10/2020 09:19

  Ala do pushtet o Dash.Ik e ha pensionin dhe lene rinine te jete ne politike

  Përgjigju
 • tori: 22/10/2020 08:19

  Ti,2 dopjo me jahu qe i paske matur sa ka pire e sa plonca ka ngrene Dash Shehu mos i keni ndenjur gjr nga mbrapa qe mos i shkoje dem asgje nga jashtqitjet e Dashit?

  Përgjigju
 • Pijaneci ordiner: 22/10/2020 03:58

  NA E SILL NJE DOPIO TA PIME KETU NE STUDIO O CUNO SE NA U THA GURMOZI TU FOL DOKRRA HINI.....IK O DASHO IK O LALE E HA NDONJE PLONC ME GROSHE,,A MERR VESH....SE PER POLITIKE NUK E KE HABERIN..

  Përgjigju
 • Ben Tirinci: 21/10/2020 23:02

  Te pifsha dollinev o Dash Rakia

  Përgjigju
 • Namiku: 21/10/2020 21:56

  O tope nuk behen prova me popullin

  Përgjigju
 • 2 DOPJO ME JAHU: 21/10/2020 21:06

  DASH RAKIA PIANEC KA 30 VJET QË BO POLITIK E GJAT KSAJ KOHE KY PIANEC I KA NGRON NJA 2 KUJNTAL PLONC E NJA 100 KG HUDHRA E I KA PI NJA 5000 LITRA RAKI URINE E PRANDAJ I KA HIK TRUNI E GOJA I OSHT SHTRËMU. E KY KAUSH THANASH DASH SHEHU DO TA NDRITI SHQIPRIN SIÇ E KA NDRIT PIJANECI O ZOT ÇFAR PIK E ZEZ.

  Përgjigju
 • Socialisti: 21/10/2020 20:41

  Ste ka dale akoma pija o budalla i provuar eshte minister i trasporteve hajdut minister i brendshem vrasja e 4 vetave ne bulevard do me po le qe ku merr vesh ti pijanec ngele gjithmone

  Përgjigju
 • Like floriri: 21/10/2020 19:42

  Bravo o dashi pa brirë ,që sje dash por dhi e shtirë,që ke qef Paçen,rakinë,dhe don me bo Shqipërinë, mehane për lukunine,për me vjedh e vra fakire,por lulush e dash pa brirë,harroni ju Shqipërinë, Tash të gjith jeni të dhjer, 30 vjet jeni provuar,Shqipërinë keni shkretuar,keni vjedh e keni vrarë,si askush burrë me parë,sa dhe Dullës ja kaluat,kur Shqipërinë perveluat,paret sudes ja kaluat,xhepat tuaj furnizuat,për shqiptarët kurr smenduat,dhe me plumba i qëlluat,sa dhe varret nuk u dihen,sot kam dalë kurvat e krihen,ca me xhel,ca më Botoks,kujtojn se u bë deti kos,ku te haje lukunia,paçe raki thot dash dhia.

  Përgjigju
 • tosi: 21/10/2020 19:30

  Asnje parti politike nuk duhet te beje koalicion me particken e ministrave dhe drejtoreve superhajdute te gjithe te pandehur sot. Shkofte ne te s'emes Nafije dybeku i leshitlikes dhe sharebajga Kejdi dhembcakallja.

  Përgjigju
 • F-35: 21/10/2020 19:25

  Basha eshte i super provuar. Rruga e Kombit, vjedhja e mandatit ne Tirane, 21 janari, marreveshja e detit, gjumi ne bashki, financimet ruse. Apo sjane prova keto?!

  Përgjigju
 • dibran: 21/10/2020 19:02

  Duke dashur qe tju vleresoj sinqerisht, ngelem nganjehere pa fjale...... Pse asnjehere nuk merrni guximin dhe ti thoni te bardhes -E BARDHE ! Apo te zezes- E ZEZE !!!! Cfare ju ndalon???????? KURAJUA???????? Pra nuk keni KURAJO, por fshiheni si struci me koke ne rere! BURRI QENDRON DHE THOTE VETEM REALEN!!!!!! Basha e ka treguar se kush eshte! Ti Dash, nuk ke kurajo ti thuash: 1.E ke menderosur me Rrugen e Kombit!!!!! 2.E ke dhj....ere fare si Minister Rendi kur nen udheheqjen tende te ksaj Ministrie tu vrane 4 te pafajshem me 21 janar! 3.Ke fjetur gjume dhe nuk bere asgje,pra ASGJE, si kryetar bashkie! 4.Dorezove mandatet e deputetit dhe e menderose fare OPOZITEN!!!!! 5. ..... 6. ...... dhe numrat nuk kane fund!!!!!! Mbajeni fort shtrenguar rradhen me Bashen, sepse aty eshte kafshata e bukes se kalamajve!!!! Do Zoti do te kesh fat te te fuse emrin ne LISTE!!!!!! Po nukte vleresoi si burre te mire, atehere mbetet menyra tjeter per te shkruar emrin ne liste: TAKO KUNATIN dhe coc te thote ai....... Ca mijera euro menjeane dhe...HOP !!!!!! EMRI NE LISTE!!!!! Tung o DASH!!!! ....Meri seriozisht keto qe te thashe!!!!

  Përgjigju
 • Dangellia: 21/10/2020 18:49

  E pive nonje dopjo o dash .....po pllenc me hudhra hengre o dash leshi....te pjerdhsha lyl hajdutin dhe vrasesin gjob vensin....ben ate plere me te mir nga rama o goj shtrember....me 25 prill na le shenden dhe ti krimb parazit kryetar i partis fantazem lzhk

  Përgjigju
  • ndoc: 22/10/2020 19:43

   Me vjene shume keqe per keto qe shkruani mesiper,Dashi eshte nje Tiranas i nderuar,i shlolluar,politikan i mirfillte,per mu nuke i ka ato epitete,une i uroje siksese,sikur ti kishte Sjqr×

Lajmi i fundit

John

Tresa u kap në Angli, Shqipëria nisi hetim pasuror, bllokoi rreth 170 mijë dollarë, vilën në Baldushk e kompaninë 'Odiseja Travel & Tours'