Shënohet vdekja e parë nga koronavirusi në SHBA

1583012646_trump.jpg
Shënohet viktima e parë nga koronavirusi në SHBA. Një 50-vjeçar në Uashington ka vdekur nga koronavirusi duke shënuar rastin e parë të vdekjes në SHBA. Lajmi u njoftua të shtunën nga zyrtarët e shëndetit publik. Presidenti Trump tha se nuk ka vend për panik dhe se çdo amerikan i shëndetshëm nëse preket nga COVID-19 do të jenë në gjendje të shërohet. Numri i rasteve me koronavirus në SHBA llogaritet në rreth 66.


Lajmi kryesor:

Shënohet vdekja e parë nga koronavirusi në SHBA/ Italia masa kufizuese edhe këtë javë, shkollat të përfshira. Paniku, zbrazen supermarketet në Gjermani


  • Sondazhi i ditës:

    Turizmi/A jeni të kënaqur me shërbimet dhe çmimet që gjeni në zonat turistike?×

Lajmi i fundit

John

Personazh/ Thurja me thupër, zanati që i ka mbijetuar historisë! Pëllumb Hysa, zanatçiu që ktheu pasionin në përfitim: Kam bërë çanta edhe për ‘Dolce Gabbana’