Sherr për një vajzë në festën mes shqiptarësh në Milano kthehet në tragjedi, i riu vret me armë zjarri bashkëatdhetarin 23-vjeçar dhe plagos një tjetër (FOTO)

Sherr për një vajzë në festën mes shqiptarësh në Milano kthehet në tragjedi, i riu vret me armë zjarri bashkëatdhetarin 23-vjeçar dhe plagos një tjetër (FOTO)

Viktima Emanuel Rroku dhe arma e ngjarjes

ITALI- Një i ri shqiptar, i identifikuar si Emanuel Rroku është vrarë me armë zjarri në Turbigo në periferi të Milanos, në Itali, pas një sherri mes shqiptarësh, gjatë një feste ne një lokal.

Sipas mediave një 34-vjeçar shqiptar ka qëlluar me armë zjarri ndaj bashkëkombasve të tij, teksa ishine te pranishëm në një festë. Si pasojë 23-vjeçari ka humbur jetën, ndërsa bashkëatdhetari tjetër, 30-vjeç, ka mbetur i plagosur.

Sherri sipas mediave italiane sherri mes shqiptarëve gjatë festës, ka ndodhur për motive të dobëta dhe dyshohet se shkak është bërë një vajzë, e cila shoqëronte 34 vjeçari. Vrasësi u arrestua menjëherë nga forcat e policisë. Arma e përdorur ishte një pistoletë e kalibrit 6.35 e humbur në vitin 2017 në provincën e Komos.

Të pranishmit në festë rrethuan menjëherë autorin, të cilin edhe më pas e rrahën. Ndërkohë plumbi e kapi 23-vjeçarin në zemër dhe ai nuk mundi që të mbijetoje dot.

1663404030_xs.jpg

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 22:58
Identifikohet 23-vjeçari shqiptar që u vra pas sherrit për një vajzë në një festë në Itali (Foto)

Emanuel Rroku është 23-vjeçari shqiptar i cili mbeti i vrarë në Milano, pas një sherri për një femër në një festë.

M.Q./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • shoku: 20/09/2022 12:28

  Keta jane katoliket e Luigj Markut te Tik Tok.

  Përgjigju
 • Koli: 18/09/2022 02:42

  Po pse mor plak ngacmoni femnat e tjereve ? Pak ka ne bote dreqin e mori, a mos thuj se jeni duke i kap me zorr me bo familje. Ktu rraca prej instagramit e perputhen e emisioneve plere qe jepen per 20 vjet do zhduket gjithsesi. As mos u merrni fare, dakort qe kto provokojne dhe e shesin provokimin ultraseksual si emancipim, por mashkulli Shqiptar eshte ende ne epoken zhvillimore te orangutangut. Keshtu qe ky miks molotov eshte dicka qe duhet me i nejt sa me larg. Pjeshkat + orangutrangujt mos u merrni fare. Shume gjynah shkon vritesh per i llaf goje.

  Përgjigju
 • WTF: 18/09/2022 00:38

  Mentalitet malokesh!

  Përgjigju
 • emigranti prape: 17/09/2022 16:03

  Do e kete share nga motra ...

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Mendoni se Primaret e Berishës nxorën kandidatët më të mirë për 14 majin?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Të dashuruar me Messin, lojtarët e Australisë në radhë për foto

VIDEO/ Të dashuruar me Messin, lojtarët e Australisë në radhë për foto