Sherr masiv për 'shtëpinë e barit' në Britani, i përfshirë një shqiptar! 22-vjeçari para gjykatës: Më ktheni në Shqipëri

Sherr masiv për 'shtëpinë e barit' në Britani, i përfshirë një shqiptar! 22-vjeçari para gjykatës: Më ktheni në Shqipëri

Foto ilustruese: 'Shtëpi bari' në MB

Një përplasje e dhunshme mes bandave në lagjen Calcott, Stirchley të Telfordit në Britaninë e Madhe ka tronditur banorët e zonës aty pranë, duke bërë bujë edhe në mbarë publikun britanik.

Shkak i përplasjes agresive mes disa personave të armatosur me shkopinj bejsbolli dhe shkopinj golfi raportohet të jetë një fermë kanabisi, e cila ndodhet po në zonën ku ka ndodhur dhuna.

Sipas mediave të huaja, në këtë sherr masiv dhe të ashpër ka qenë dhe një shqiptar, i njohur si Amadeo Çela, 22 vjeç.

I riu shqiptar është një emigrant i cili ka hyrë në territorin britanik në mënyrë të paligjshme.

22-vjeçari shqiptar, së bashku me agresorët e tjerë u arrestuan në flagrancë nga drejtësia britanike, duke përfunduar më pas para togave të zeza, në Gjykatën e Kurorës Shreësbury.

Çela rrezikon të dënohet nga drejtësia britanike me 9 muaj burg. Gjatë seancës gjyqësore ai ka shprehur dëshirën që pas kryerjes së dënimit të depërtohej drejt Shqipërisë.

K.M/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Miku: 27/02/2024 02:22

    Shqipet vjedhin Shqipet. Gjak prishsa. Si Alex Visha a si e ka Ai Pisi , qe vjedh akoma dhe mburret ne Tik Tok po Karma do te ndjek o klysh Njeri

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Rithemelimi propozon rikthimin e koalicioneve të vjetra, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Mona Liza duke kënduar rap, një kryevepër e Inteligjencës Artficiale

VIDEO/ Mona Liza duke kënduar rap, një kryevepër e Inteligjencës Artficiale