Sherr me thika mes dy adoleshentëve në Sarandë, plagoset me thikë 16-vjeçari

Foto ilustruese

Një 16-vjeçar është arrestuar në Sarandës pasi ka plagosur me thike një tjetër bashkëmoshatar. Policia njofton se është vënë në pranga shtetasi i mitur me iniciale O. H., 16 vjeç, banues në Sarandë.

16-vjeçari në vendin e quajtur “Plazhi i ri”, në Sarandë, pas një konflikti të çastit, për motive të dobëta, është konfliktuar fizikisht, e me pas ka plagosur me një mjet të mprehtë (thikë) bashkëmoshatarin e tij shtetasin e mitur me iniciale B. A., 16 vjeç.

Ky i fundit është dërguar në  spitalin e Traumës Tiranë dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Materialet hetimore u referuan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Sarandë për veprën penale “Vrasje me dashje” , e mbetur në tentativë.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Integrimi në BE, a duhet të ndahet Shqipëria nga Maqedonia e Veriut?×

Lajmi i fundit

John

Ndërmori iniciativën për krijimin e një qeverie të re të pakicës, kryeministri i Malit të Zi dorëzon në Kuvend kërkesë për shkarkimin e Abazoviç