Sherr me thika mes të miturve në një lokal në Pogradec, plagoset një prej tyre! Arrestohet 15-vjeçari, bashkëmoshatari i tij dërgohet te 'Trauma' në gjendje të rëndë

Sherr me thika mes të miturve në një lokal në Pogradec, plagoset një prej tyre! Arrestohet 15-vjeçari, bashkëmoshatari i tij dërgohet te 'Trauma' në gjendje të rëndë

Foto ilustruese

POGRADEC- Një sherr është raportuar mbrëmjen e djeshme mes dy të miturve në një bar kafe në Pogradec. Një 15-vjeçar ka plagosur me thikë bashkëmoshatarin e tij me thikë i cili është dërguar në spitalin e Traumës në Tiranë në gjendje të rëndë. Si pasojë është vënë në pranga autori i mitur për veprën penale “Plagosja e rëndë me dashje”.

Në cilësinë e provës materiale u gjet dhe sekuestrua thika.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Pogradec, për veprime të mëtejshme.

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    I kishte mbetur 1 vit e 8 muaj burg, gjykata liron Tahirin. Si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Tensionet në veri, Rama intervistë për BBC: SHBA dhe BE kanë të drejtë, Kurti jo! Kosova dhe Serbia të ulen në tryezën e bisedimeve

Tensionet në veri, Rama intervistë për BBC: SHBA dhe BE kanë të drejtë, Kurti jo! Kosova dhe Serbia të ulen në tryezën e bisedimeve