U plagos me thikë pas sherrit për pronën, humb jetën në spital 60-vjeçari në Gjirokastër! Autori në polici: Më ofendoi

GJIROKASTËR- 60-vjeçari Ilirjan Ruca, i cili u plagos me thikë ditën e sotme në Gjirokastër pas një sherri, nuk ka mundur t'i mbijetonte plagëve të marra, ndërsa ndërroi jetë në spital.

Ngjarja ndodhi mesditën e sotme në në lagjen “Pazari i Vjetër” në Gjirokastër, ku 60-vjeçari u përfshi në një konflikt të çastit me Afrim Nazifin, 57 vjeç. Fillimisht ata u konfliktuan verbalisht me njëri-tjetrin, ndërsa më pas 57-vjeçari ka marrë thikën dhe ka goditur me thikë në pjesën e barkun 60-vjeçarin.

I plagosuri u dërgua menjëherë në spital, por nuk mundi t'i mbijetonte plagëve të marra. Policia arrestoi autorin e ngjarjes, i cili tha në polici se e kishte qëlluar 60-vjeçarin pasi ky i fundit e kishte ofenduar. 

Foto nga vendi i ngjarjes

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 15:04
Vrau me thikë 60-vjeçarin pas sherrit, autori në polici: Më ofendoi

Komisariati i policisë Gjirokastër

Ka qenë një konflikt i çastit që çoi drejt vdekjes 60-vjeçarin Ilirjan Ruca ditën e sotme në Gjirokastër. Në polici, autori i ngjarjes, Afrim Nazifi ka thënë se e qëlloi viktimën, pasi ky i fundit e ofendoi.

Mësohet se viktima, Ilirjan Ruca ishte pronar i një lokali, ndërsa Afrim Nazifi, pronari i një dyqani në pazar.

Ata u përfshinë në konflikt të çastit për motive që nuk dihen ende, por situata agravoi duke bërë që Nazifi të merrte thikën dhe të qëllonte 60-vjeçarin, Ku i fundit mbeti i plagosur dhe u dërgua menjëherë në spital, por nuk mund të mbijetonte.

Ora 14:37
U plagos me thikë pas sherrit për pronën, humb jetën në spital 60-vjeçari në Gjirokastër

60-vjeçari Ilir Ruca, i cili u plagos me thikë ditën e sotme në Gjirokastër pas një sherri të çastit, nuk ka mundur t'i mbijetonte plagëve, ndërsa ndërroi jetë në spital.

J.SH./B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • BENI: 12/04/2021 20:13

    TE ofendoi dhe ti e vrave,,,,,te isha une kete pis e vras me buke ne goje...

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Beteja për FSHF-në, a duhet të vijojë Armand Duka të drejtojë futbollin në vend?×

Lajmi i fundit

John

Një javë pas zotimit ndaj agresionit rus në Ukrainë, Ministria e Jashtme kanadeze preket nga sulmi kibernetik