Sherri mes dy familjeve në Berat për ullinjtë/ Arrestohet autori, në hetim 3 të tjerë

BERAT- Një konflikt mes dy familjeve Zana dhe Alibeaj në qytetin e Beratit për ullinjtë ka përfunduar me përdorimin e thikave, e për pasojë disa persona kanë mbetur të plagosur, një prej tyre më rëndë. Pas ngjarjes, uniformat blu njoftojnë se kanë bërë arrestimin e K.Dh i cili ka plagosur rëndë njërin prej tyre, e ndërsa janë vënë në hetim tre të tjerë G.A., 46 vjeç,  E.A., 44 vjeç, dhe M.Dh., 38 vjeçe.

Ngjarja ndodhi pasditen e djeshme në lagjen "Barrikada" në Berat, ku dy pjesëtarë të dy familjeve u konfliktuan fizikisht me njëri- tjetrin. Për të shuar konfliktin u futën edhe persona të tjerë të familjes, të cilët kanë marrë dëmtime.

Ndaj tyre rëndojnë akuzat për veprat  penale  për shtetasin K.Dh "Plagosje e rëndë me dashje" dhe "Plagosje e lehtë në bashkëpunim", e ndërsa i plagosuri me thikë A.A., është dërguar me urgjencë në spital, ku ndodhet nën kujdesin e mjekëve.

1591513306_berat4.jpg

Foto nga vendi i ngjarjes

 

B.K./b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Beteja për FSHF-në, a duhet të vijojë Armand Duka të drejtojë futbollin në vend?×

Lajmi i fundit

John

I pyetur për rritjen e inflacionit në SHBA, Joe Biden ofendon rëndë live gazetarin!(VIDEO)