Sherr mes dy personave në Fier! 55-vjeçari godet me sende të forta komshiun, ai merr çiften dhe i shkon në shtëpi për ta vrarë! Parandalohet vrasja

Sherr mes dy personave në Fier! 55-vjeçari godet me sende të forta komshiun, ai merr çiften dhe i shkon në shtëpi për ta vrarë! Parandalohet vrasja

Arma e sekuestruar dhe sendi me të cilin u godit 60-vjeçari

Një vrasje e mundshme është parandaluar sot në Fier. Bëhet me dije se dy persona, Bujar Hajdini 55 vjeç dhe Vladimir Hoxha 60 vjeç u përfshinë në sherr me njëri-tjetrin, për motive që nuk dihen ende, sherr që degradoi edhe në dhunë fizike. Sipas Policisë, Hajdini goditi me sende të forta Hoxhën, ndërsa ky i fundit mori çiften që kishte në shtëpi dhe u drejtua nga banesa e komshiut, me qëllimin për ta vrarë.

Ndërhyrja e patrullës së Policisë bëri të mundur parandalimin e një vrasje të mundshme.

Hajdini ra në prangat e policisë, ndërsa akuzohet për "Plagosje e rëndë me dashje", ndërsa 60-vjeçari u procedua për veprat penale "Plagosje e lehtë me dashje" dhe "Kanosje".

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprime të mëtejshme.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lista e PS për 14 Majin me 44 rikandidime e 17 emra të rinj, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Lorenci i kërkon ndjesë Keisit: Më fal nuk e dija që gjerat mund të shkonin kështu

Lorenci i kërkon ndjesë Keisit: Më fal nuk e dija që gjerat mund të shkonin kështu